Mini Sera; modern seralar üreten profesyonel sera firmasıdır. Hidroponik, topraksız, jeotermal, hobi, modern ve topraklı sera olmak üzere bütün sera türlerini imal edebilen firmamız, tüm hizmetlerinde güvenliği ve güvenilirliği en ön planda tutar. Bu yazımızda sizlere jeotermal sera kurulumundan ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Toprak altındaki toprak ve su, geniş bir termal enerji rezervuarı içerir. Jeotermal ısıtma sistemleri bu enerjiyi geri kazanmakta ve seralarda ve diğer binalarda kullanılabilen ısıya dönüştürmektedir. Jeotermal ısı üç kategoriye ayrılabilir

Düşük sıcaklık (50 F)

Orta sıcaklık (140-300 F)

Yüksek sıcaklık (> 300 F)

Yüzeydeki toprak sıcaklığı yıl boyunca önemli ölçüde değişir ve hava sıcaklığını yakından takip eder. 10-12 ‘derinliğinde, bu seviyenin üzerinde ve altında yaklaşık 6 F’lik bir varyasyon ile yaklaşık 50 F daha eşit bir ortalamadır. Ayrıca, maksimum yüzey sıcaklığı ile kış sıcaklığı ve yaz soğutmasında yardımcı olan 12 ‘seviyesindeki maksimum toprak sıcaklığı arasında yaklaşık 8 haftalık bir gecikme süresi vardır. Çok yıllık bitkiler, bitkiler, fidanlık stoğu ve 32-45 F sıcaklık gerektiren bazı sebzelerin sera üretimi için bu düşük dereceli toprak ısıtmalı hava veya su doğrudan kullanılabilir. Serayı daha yüksek bir sıcaklığa ısıtmak için bir ısı pompası gereklidir. Bunlar havaya hava, sudan havaya, sudan suya veya sudan hava sistemlerine kadar kullanılabilir.

Bazı yerlerde açık alanların büyümesi, özellikle ilkbahar mevsimlerinde, jeotermal su olmak üzere toprak ısısı ile arttırılmaktadır. Toprak ısıtması, toprağın çözülmesini sağlar, böylece sebzeler pazara daha çabuk getirilebilir. Yaklaşık 120.000 metrekare alanın bu şekilde ısıtıldığı tahmin edilmektedir. Toprak ısısı büyümekte olan bir uygulama değildir, çünkü kısmen benzer sonuçlar genellikle bitkileri plastik tabakalarla kaplayarak daha düşük bir maliyetle elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir