Suda tarım, suda besin açısından zengin bir çözelti içinde bitki yetiştirme yöntemidir. Bitki toprak kullanmaz, bunun yerine kök sistemi sudan ve suya karıştırılan çözülmüş minerallerden besin ihtiyacını karşılar. Suda tarım sisteminde bitkiler büyümek için gerekli oksijeni kökleriyle sudan alabilirler.

Suda Tarım Avantajları

Suda tarım ile yetişen bitkilerin büyümesinde büyük ölçüde artış görülür. Doğru sistem kurulumu ile, bitkileriniz %25’e kadar daha hızlı olgunlaşacak ve toprakta yetişen aynı bitkilerden %30’a kadar daha fazla üretecektir. Suda tarım ile bitkilerinizi yetiştirmek için çok çaba harcamak zorunda kalmazsınız çünkü bitkiler daha hızlı büyür. Küçük bir kök sistemi bile bitkiye tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi sağlayacaktır, bu nedenle bitki alt katta kök sistemini genişletmek yerine üst katta büyümeye daha fazla odaklanacaktır.

Bu büyümeler pH düzeylerinin dikkatli kontrolü ile mümkündür. Suda tarım sisteminde, bitkiler toprakta yetişen bitkilere göre daha az su kullanacaktır. Bunun nedeni sistemin kapalı olmasıdır. Kapalı bir sistemde daha az buharlaşma gerçekleşir. Suda tarım, çevre için daha iyidir çünkü toprak akışından kaynaklanan atık ve kirliliği azaltır. Aynı zamanda zamanınızdan da tasarruf sağlar.

Suda tarım sisteminde istediğiniz gibi hemen hemen pek çok ürünü yetiştirebilirsiniz. Topraksız tarımın avantajları, örnek uygulamalar ve hizmet modellerimiz için BHK Sera ile iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir