Hobi seraları ve modern profesyonel seralar için iklimlendirme ve iklim kontrol otomasyonları bilgilendirmeleri ve hizmet detayları.

Seraların temel prensibi, bitkilerin büyüyeceği ortamın şartlarını tamamen kontrol altında tutabilmek, dış etkenlerden mümkün olduğu kadar bağımsız bir yetiştirme ortamı elde edebilmektir.

İlk olarak üretimin örtü altına alınmasında seranın  kendisi söz konusudur. Ancak sadece örtü altına almak, içeride istediğimiz iklimin yaratılacağı anlamına gelmemektedir. Örneğin güneşli bir günde içerisi istenenden fazla ısınabilir, açık ve rüzgarsız gecelerde içerisi istenenden fazla soğuyabilir.

Sera iç hacminin mümkün olduğunca büyük tutulmasıyla bitkilerin kendilerini “açık alanda gibi” hissetmesini sağlamak, sağlıklı bir iklim kontrolünü kolaylaştıracaktır. Soğuk havalarda enerji tasarrufu için otomatik perdeleme sisteminin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sera verimini maksimize etmek için iklimlendirme uygulamaları kritik önem taşır. Firmamız bu alanda profesyonel uygulamalar sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir